czwartek, 16 stycznia 2014

Prosta Bransoletka z perełek - Jak zrobić?
Odbiegając od szycia i wydarzeń kulturalnych, chcę podzielić się z Wami prostym sposobem na zrobienie bransoletki z koralików - perełek.

Do wykonania bransoletki potrzebujemy:

- beżową wstążkę
- żyłkę lub gumkę (lepiej sprawdza się żyłka, jednak trzeba ją dobrze zawiązać)
- koraliki perełki - wielkość - może być 8 mm,10 mm, 12mm tak aby była różnica wielkości
- klej Vikol lub jakiś podobny
- świeczka - najlepiej podgrzewacz aby miał mały płomień.

Ja robię takie bransoletki w różnej kolorystyce. Jednak najbardziej lubię połączenie kremowo białych perełek z lekko brzoskwiniowymi koralikami, jak widać na zdjęciu powyżej :)Przy wykonaniu bransoletki nie musimy używać żadnych kombinerek, dlatego większość z Nas może ją wykonać samodzielnie w domu bez kupowania rożnego rodzaju sprzętu.

Najpierw zaczynamy od nawleczenia na żyłkę koralików średnio przy koralikach 8 mm 24 koraliki, przy 10 mm 20 koralików. Następnie delikatnie rozciągamy żyłkę, gdy lekko się rozciągnie zawiązujemy bransoletkę (żyłka musi być naprężona, bo inaczej będzie się rozplątywać). Gdy mamy już wszystkie 3 bransoletki związujemy je razem wstążką, robiąc na końcu kokardkę. Przypalamy delikatnie końcówki kokardki tak aby nie strzępiły się. Na supełek nakładamy trochę wikolu i zostawiamy do wyschnięcia, zapobiegnie to rozplątywaniu się kokardki.