poniedziałek, 15 lipca 2013

Jak ufarbować skórzane buty? - jak zmienić kolor butów?


 

Już od dawna chodziło mi to po głowie, ale niestety zaczęłam od złej strony - odwiedziłam wszystkie możliwe sklepy oferujące naprawę i pielęgnację obuwia i wszyscy pukali się w głowę gdy pytałam o farbowanie butów.
Buty kupiłam je w Niemczech i po powrocie do domu stwierdziłam, że nie podoba mi się ich kolor. Wykonane są ze skóry naturalnej, dlatego szczególnie zależało mi aby ich nie zniszczyć i zrobić to dobrze.
Dlatego wpadłam na pomysł, żeby je przefarbować, jednak wszyscy"profesjonaliści", twierdzili, że się nie da i nikt nie chciał mi pomóc. Ja postawiłam na swoim i znalazłam poszukałam specjalnych farb do farbowania obuwia na allegro. Akurat udało mi się bo jeden z produktów, który uznałam za dobry, był przeceniony z 30 zł na 15 zł. Wybrałam jeden z odcieni brązu - nr. 20.Z przesyłką za wszystko zapłaciłam 24 zł.

Sprzedawca twierdził nawet, że produktem da się przefarbować czarne buty na białe, ja w takie cuda nie wierzę i sama muszę przyznać, że chociaż produkt nie jest zły to nie poradziłby sobie z tym wyzwaniem.
Zanim wykonałam instrukcję dołączoną do opakowania, zakleiłam taśmą malarską podeszwę butów, tak aby nie dostała się tam farba.  Następnie za pomocą bezbarwnego płynu (widać go na zdjęciu powyżej) odtłuściłam skórę tak aby farba nie odpryskiwała. Szwy posmarowałam dokładnie pędzelkiem. Gąbką, która była w komplecie nałożyłam pierwszą warstwę farby, a po 5 minutach jak już wyschła nałożyłam kolejną - w sumie wystarczyły mi 3 warstwy. Całość musiała się suszyć 24 h. Teraz mogę tylko powiedzieć, że farba jest odporna na działanie wody - testowałam buty w czasie deszczu.